עיסוי לנשים בהריון

הריון הוא תקופה משמחת מיוחדת ועוצמתית, אך יחד עם זאת היא מלווה בשינויים פיזיים, הורמונליים ונפשיים מרחיקי לכת עבור האישה. במהלך הריון הוא תקופה משמחת מיוחדת ועוצמתית, אך יחד עם זאת היא מלווה בשינויים פיזיים, הורמונליים ונפשיים מרחיקי לכת עבור האישה.

במהלך תקופה זו האישה מגדלת בריחמה חיים חדשים התלויים בה בצורה מוחלטת, גופה מבצע התאמות, כדי להגן על הרך הנולד לשאת אותו ולהזין אותו. לעיתים השינויים נותנים את אותותיהם בשורה של מכאובים ותחלואים, שמעטים הן הנשים המצליחות להמנע מהן. 
גוף האישה עובר שינויים פיזיים. המפרקים והרצועות המחברים בין העצמות באגן, הופכים רפויים וגמישים יותר. כדי להכין מקום ברחם. מהלך הגורם לשינוי ביציבתה של האישה.
כאבי גב ברמות שונות הופכים שכיחים, היות ועמוד השידרה מתעקל כדי לאזן את המשקל המתפתח של הרחם. לכאבי הגב מתווספים גם בחילות והקאות בעיקר בבוקר, כתוצאה מרמות גבוהות של אסטרוגן וההורמון HCG, שני הורמנים העוזרים בשמירת ההריון.
הפתרונות שהרפואה המערבית תציע לאישה בהריון, יסתכמו בדרך כלל בשינויי הרגלים ותזונה. כדי למנוע כאבי גב יוצע להשתמש בחזייה תומכת לידה, להימנע מכיפוף הגב בהרמה ושימוש בבירכיים במקום ובאופן כללי להמנע מהרמת משא כבד.
במקרים של כאבי גב אקוטיים הרופא יכול להפנות לפיזיותרפיה או למטפל המתמחה ב עיסוי לנשים בהריון. בנוגע לבחילות והקאות, ההמלצה תהיה שינוי דיאטה, שתייה ואכילת מספר רב יותר של ארוחות, בכמויות קטנות יותר. אכילת קרקרים או שתייה מוגזת אשר מקלים על הבחילה ולתזמן את הארוחה לפני שמרגישים את תחושת הרעב.
לרפואה המזרחית ובפרט השיאצו מספר כלים נוספים אשר יקלו על חוויית ההריון. שיאצו, אומנות הטיפול היפנית העתיקה, מעניקה עיסוי לנשים בהריון, שיכול להיות כיפי ומפנק תוך כדי הקלה בחלק מהתסמינים שפורטו לעיל.
השיטה היא עדינה נעימה ועמוקה ובמהלכה המטפל מניע את הידיים והרגליים, לוחץ ומפזר בעזרת האגדולים וכפות הידיים אזורים נוקשים וכואבים בגוף. 
מטפל השיאצו ילחץ על נקודות לחיצה אשר בדיוק כמו נקודות הדיקור, מגע בהן מחולל שינוייים פנימיים בגוף. ישנם נקודות המקלות על בחילה, בפתרון בעיות הבחילה בהריון לדיקור הסיני ולשיאצו הצלחות אובייקטיביות מגובות מחקרית, נקודות המשחררות גב תפוס ואף כאלה העוזרות לסובב עובר שנשאר במנח עכוז. מטרת הטיפול לשחרר חסימות אשר גורמים לכל המכאובים ולחוסר הנוחות שלעיתים חשים בהריון. כשמבצעים עיסוי לנשים בהריון ובפרט שיאצו, הטיפול שונה מטיפול רגיל, בכך שננקטים מספר פעולות על מנת לשמור על ביטחונה של המטופלת, ההריונית