עיסוי תאילנדי

 

עיסוי תאילנדי או בשפת המקור נואד פן בוראן "עיסוי תאילנדי מסורתי קדמון" הוא שיטת טיפול ברפואה המשלימה המשלבת מגע באמצעות פרקי המטפל: ידיים, ברכיים, מרפקים ואמות המעבירות מגע לרקמות הרכות השרירים והגידים של המטופל, יחד עם תנועות של מתיחה אשר מגבירות את הגמישות וממריצות את מחזור הדם.

 

ב עיסוי תאילנדי משתמשים בלחיצות באמצעות כפות הרגליים של המטפל, הטכניקה הושאלה מפעולת הלידה הטיבעית בה האישה במהלך הלידה לוחצת באמצעות הרגל כדאי להקל על כאבה, בעיסוי תאילנדי משתמשים באותה טכניקה כדי ללחוץ על מערכת הנקודות ולעזור לגוף לרפא את עצמו ולשחרר את המתח המצטבר בו.

“פראנה” -אנרגיית החיים משתחררת וזורמת בחופשיות בגוף התחושה בגוף היא של התחדשות וטעינת מצברים

ל עיסוי תאילנדי יתרונות רבים, בין אם אתה הנותן או המקבל, לאחריו תחוש שמחה,קלילות, ונוחות. עיסוי תאילנדי יפתח לך את הצ'אקרות, ויאפשר לך לחוות שוב תודעה שלווה ורגועה המועילה לבריאות, במהלך הטיפול המטפל ירגיש נדיבות, וחמלה מדיטטיבית,גאווה וחיבור למקור, תחושות השמורות למרפאים.

 

הבסיס הפיזיולוגי והפילסופי של השיטה מניח קיום 10 מרידיאנים (SEN) ערוצי אנרגיה הזורמים לאורך הגוף שבהם זורמת אנרגיית החיים (PRANA) . מטרת הטיפול להשיב את הזרימה התקינה למרידיאנים השונים ולפתוח סטגנציות, מצבים של תקיעות אנרגטית.

עיסוי תאילנדי מקל על לחץ נפשי, כאבי גב, כאבי ראש, שרירים ונדודי שינה.


בניגוד ל - עיסוי שוודי בו הטיפול נעשה על מיטת טיפולים, מטופל עיסוי תאילנדי שוכב על מזרן טיפולים מיוחד לבוש בבגדים קלים ונוחים