טווינה היא חיבור בין שתי מילים סיניות, טווי -שמשמעותה לדחוף, ו-נה שמשמעותה לתפוס. הסבר זה מתאר את מהות הפעולה של המטפל, הוא מעביר אנרגיית תנועה דרך פעולת הידיים שלו, מושך ותופס ומניע חסימות שנוצרות בגוף אשר יכולות להתבטא בכאבים פיזיים, צוואר וגב תפוס, בעיות כרוניות כמו עצירות ובעיות עיכול או אפילו כאבי ראש ומיגרנות.

שיטת טיפול ב טווינה מתאפיינת בפעולות חיכוך שריר וגידים. המטפל מפעיל לחץ על נקודה בגוף באמצעות אצבעותיו ואז מניע בעדינות את הריקמה הלוך ווחזור, טכניקה זו ידועה כמניעה צ´י ודם לעבר הרקמה הפגועה.
צ'י היא אנרגיית החיים הזורמת בגופינו התפיסה המערבית מייחסת לפעולה יכולת לצמצם צלקות והדבקויות, להקל על כאבים ולהרחיב טווחי תנועה. 
מטפל טווינה יבצע אבחון לשון או דופק ויתווה אסטרטגיה טיפולית בטיפול בערוצי האנרגיה שאובחנו כחסומים או אשר דורשים חיזוק. 

טיפול טווינה כולל טכניקות ידיים מגוונות המעבירות לחץ וכוח במטרה לגרום לשינויים במבנים הפיזיים - אנרגטיים בגוף המטופל. כמו כן, משולבות טכניקות אנרגטיות המשמשות לאיזון, שינוי ופתיחת מסלולים בהם נעים הצי, הדם . 

עיקר הפעולה נערכת על ערוצי השרירים אזורי ההשפעה שלהם, לצד ידע במסלולים אלו, דרושה היכרות טובה עם כל הערוצים העיקריים הזורמים בגוף ופעולת הנקודות הנמצאות לאורכם. 

כאשר זרימת הצ’י מופרעת בגוף, מופר האיזון בגוף ונוצרת הקרקע המתאימה להתפתחות מחלה. תחת רוב המקרים יופיעו חסימות שונות של הצי ודם שיגרמו לכאב, דלקת וחוסר יכולת לבצע פעולות פיזיולוגיות הרמוניות באזור מסוים. הפעולה הרפואית המיידית כוללת החזרת זרימת הצי והדם. כדי להחזיר את זרימת הצ’י חובה לשחרר תחילה את התקיעות ורק לאחר מכן לטפל בעודף או בחסר. 

באופן כללי ניתן לומר: במצבי עודף שונים על הטכניקות להיות כבדות, חזקות יותר, תדירות נמרצת ומהירה, נגד כיוון זרימת הערוץ ולהימשך למשך זמן קצר. במצבי חסר על הטכניקות להיות קלות ורכות יותר, תדירות רגועה ואיטית, בכיוון זרימת הערוץ ולהימשך פרק זמן ארוך. הטיפול יתמקד בעיקר בגירוי הפתחים. 

טיפול טווינה בשיטת עיסוי עד הבית - כחלק מתפריט הטיפולים שלנו ברפואה המשלימה, המטפל מגיע עם מיטת טיפול עם סדין לבן מוזיקה מרגיעה קטורת ונרות ומעניק טיפול טווינה מקצועי בסלון ביתכם.